Manolas: Ronaldo? Jo, ky futbollist është më i fortë se Messi

Kostas Manolas ka thënë se sulmuesi suedez, në kohën kur ishte anëtar i Paris Saint-Germain i krijoi më shumë telashe se Messi.

Sport

03/04/2018 09:26

Kostas Manolas ka befasuar duke deklaruar se Zlatan Ibrahimovic është kundërshtar më i fortë për t’u mbuluar se ylli i Barcelonës, Lionel Messi.

Mbrojtësi i Romës ka thënë se sulmuesi suedez, në kohën kur ishte anëtar i Paris Saint-Germain i krijoi më shumë telashe se Messi.

“Ibrahimovic, e kam takuar kur ishte në PSG”, u shpreh Manolas për mediat italiane, përcjell “lajmi.net”.

“I gjatë, i shpejtë, fuqi dhe teknikë në kontrollin e topit, ishte më i fortë edhe se Messi”, theksoi ai. /Lajmi.net/