Mane flet pas përplasjes me Salah: Disa gjërat duhet të thuhen në fytyrë

18:35 | 15 Shtator 2019

Sadio Mane ka zbuluar se ai foli me Mohamed Salah ‘ballë për ballë’ pas reago,ot të tij të zemëruar gjatë fitores së Liverpool ndaj Burnley.

Mane shënoi në fitoren 3-0 në ‘Turf Moor’ dy javë më parë, por reagoi me zemërim pasi Salah zgjodhi të gjuajë e jo të pasonte tek ai gjatë një rasti më vonë gjatë ndeshjes.

Senegalezi u zëvendësua në fundin e ndeshjes dhe vazhdoi të bërtiste dhe hodhi përtokë xhupin e tij, ndërsa zuri vendin në stol, përcjell lajmi.net.

”Me Salah? Është harruar tashmë”. tha Mane për Canal + pas ndeshjes ndaj Newcastle.

”Këto janë gjëra që ndodhin në futboll. Ndonjëherë ju duhet të thoni gjërat ballë për ballë. Ndonjëherë ndodh që nuk më është dhënë leja”.

“Por ne jemi pajtuar dhe jemi bërë miqtë e mirë që ishim më parë”. zbuloi Mane. /Lajmi.net/