Të Infektuar: 17.263

Të Shëruar: 14.836

Të Vdekur: 657

Mandzukic befason me klubin e ri

22:11 | 20 Shtator 2020

6E56917C-C88E-4F6C-A81C-0A0BCE357B1B

Mario Mandzukic thuhet se ka arritur akord me Lokomotivën e Moskës.

Kroati ishte pa klub, që pas largimit nga skuadra nga katari dhe tani duket se do ta vazhdojë karrierën në Rusi.

Lokomotiva e Moskës thuhet se ka arritur marrëveshje personale me sulmuesin.

Mandzukic do firmosë një kontratë dy vjeçare me klubin rus ku do përfitojë 2.7 milionë euro në vit.

Për 34-vjeçarin ishin të interesuar edhe skuadra nga Seria A. /Lajmi.net/