Manchester City? Kështu reagon Guardiola

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola ka refuzuar të paraqitet para mediave pas spekulimeve rreth kalimit të tij në Manchester City.

Sport

27/11/2015 13:18

Trajneri i Bayern Munichut, Pep Guardiola ka refuzuar të paraqitet para mediave pas spekulimeve rreth kalimit të tij në Manchester City.

Strategu spanjoll spekulohet se do të marrë drejtimin e ekipit nga Premierliga.

Kurse, ai nuk është paraqitur në konferencë për shtyp para duelit me Hertha Berlinin.

Bayern ka njoftuar se trajneri nuk do të paraqitet para mediave, përcjell “Lajmi.net”, për shkak të një “angazhimi privat”, dhe do të zëvendësohet nga mbrojtësi Jerome Boateng.