Manchester City, Everton dhe Stoke, në gjysmëfinale të ‘Capital One Cup’ (VIDEO)

Manchester City, Everton dhe Stoke City janë kualifikuar në gjysmëfinale të ‘Capital One Cup’.

Sport

01/12/2015 22:42

Manchester City e mposhti Hull Cityn në Etihad me rezultat 4 me 1. Golat për vendasit i shënuan Bony, Iheanacho, dhe De Bruyne (2), ndërsa për skuadrën mysafire realizoi Robertson.

Nw ndeshjet tjera Everton fitoi ndaj Middlesbrough në udhëtim 2 me 0, ndërsa Stoke e Xherdan Shaqirit e mposhti Sheffield Wednesdayn 2 me 0.

Katër ekipet gjysmëfinaliste do të kompletohen nesër me ndeshjen Southampton – Liverpool.

YouTube player