Manchester City e do Messin

Manchester City vazhdon ta ndjek Lionel Messin. Sipas mediave të huaja, Citizens po mundohen ta shfrytëzojnë situatën e paqartë të sulmuesit argjentinas në Barcelonës, duke u munduar që ta marrin atë. Bisedimet rreth kontratës ndërmjet klubit katalunas dhe njërit prej futbollistëve më të mirë në botë janë ndalur dhe kontrata e re nuk është nënshkruar.…

Sport

07/03/2014 19:30

Manchester City vazhdon ta ndjek Lionel Messin. Sipas mediave të huaja, Citizens po mundohen ta shfrytëzojnë situatën e paqartë të sulmuesit argjentinas në Barcelonës, duke u munduar që ta marrin atë.

Bisedimet rreth kontratës ndërmjet klubit katalunas dhe njërit prej futbollistëve më të mirë në botë janë ndalur dhe kontrata e re nuk është nënshkruar.

Menaxheri i klubit anglez, Manuel Pellegrini, e sheh të vështirë, mos të themi të pamundur këtë transferim, por gjatë ndeshjes ndërmjet dy ekipeve, në të tetën e finales së Ligës së Kampionëve, mund të ketë pasur ndonjë takim ndërmjet drejtuesve të të dyja klubeve.

Pablo Zabaleta, mbrojtës i djathtë i Cityt, ka treguar për miqësinë që ka me ‘pleshtin’, pasi kishte luajtur me të tek Argjentina.

Miliarderët arabë të Cityt janë të gatshëm të shpenzojnë qindra miliona euro për Messin, nëse ky i fundit vendos të largohet nga Camp Nou.