Man Utd, zi e më zi

Manchester United assesi nuk po arrin të ringjallet në Premierligë. Kampioni në fuqi pësoi humbje në Old Trafford nga Everton me rezultat 1:0, në kuadër të xhiros së 14-të. David Moyes u mposht nga ish skuadra e tij në përballjen e parë kundër tyre pas largimit nga klubi gjatë verës. Unitedit nuk i ndihmoi as…

04/12/2013 21:48

Manchester United assesi nuk po arrin të ringjallet në Premierligë. Kampioni në fuqi pësoi humbje në Old Trafford nga Everton me rezultat 1:0, në kuadër të xhiros së 14-të.

David Moyes u mposht nga ish skuadra e tij në përballjen e parë kundër tyre pas largimit nga klubi gjatë verës. Unitedit nuk i ndihmoi as Adnan Januzaj i inkuadruar në lojë në minutën e 58-të në vend të Raffaelit.

Bryan Oviedo realizoi golin e fitores së Evertonit në minutën e 86-të. Në duelet tjera, Arsenali shënoi fitore të radhës duke mposhtur Hull Cityn me rezultat 2:0 falë golave nga Nicklas Bendtner dhe Mesut Ozil.

Kurse, Chelsea fitoi dramën me Sunderlandin me rezultat 4:3. Luis Suarez shënoi katër gola në fitoren e Liverpoolit ndaj Norwich Cityt 5:1.