Man Utd, skuadra e re e James Rodriguez

Manchester United po konsiderojnë transferimin e James Rodriguez, me lojtarin që duket se nuk do të qëndrojë te Real Madrid.

Sport

09/06/2020 23:49

‘Los Blancos’ nuk kanë shprehur asnjë interesim për të mbajtur lojtarin, dhe duke ditur se në sezonin e ardhshëm përfundon kontrata e tij, ata do të jenë të hapur për të dëgjuar ofertat këtë verë.

Këtë situatë thuhet se po tenton ta shfrytëzojë Manchester United, që besojnë se me një çmim të arsyeshëm mund të transferojnë yllin kolumbian, përcjell lajmi.net.

James Rodriguez këtë sezon te Real Madrid është paraqitur në vetëm shtatë ndeshje, duke shënuar edhe një gol.

Ai në të kaluarën ka qenë i huazuar te Bayern Munich, ndërsa për shërbimet e tij janë të interesuar edhe Everton me Atletico Madridin./Lajmi.net/