Man Utd – Ronaldo, mision i mundur

Manchester United është një prej klubeve të interesuara për transferimin e Cristiano Ronaldos pas përfundimit të këtij sezoni.

Sport

17/09/2015 09:08

Manchester United është në mesin e konkurrentëve për transferimin e Cristiano Ronaldos pas përfundimit të këtij sezoni.

Paris Saint-Germain dhe klube nga Major League Soccer po ashtu kanë shprehur interesim për yllin e Real Madridit.

30-vjeçari nuk ka raport të mirë me trajnerin e ri të “Los Blancos”, Rafa Benitez andaj mund të largohet nga Santiago Bernabeu në verën e vitit të ardhshëm, raporton “Le10Sport.com”.