Man Utd rivalizon Barcën dhe Tottenhamin për Adrien Rabiot – Lajmi.net
Man Utd rivalizon Barcën dhe Tottenhamin për Adrien Rabiot
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliPremier LeagueSport 19:45, 11 February 2019
Manchester United është futur në garë për nënshkrimin me yllin e Paris Saint Germain, Adrien Rabiot.

Francezi është në përfundim të kontratës dhe është ‘përjashtuar’ nga formacioni i skuadrës së udhëhequr nga Thomas Tuchel.

Ai nuk ka luajtur me PSG që nga 11 dhjetori kur bëri të ditur se nuk do të nënshkruaj kontratën e re me skuadrën.

Sipas të përditshmes spanjolle ‘AS’, United tani janë futur në garë me Tottenham dhe Barcelona për 23 vjeçarin, transmeton lajmi.net.

Manchester United po provon që të ‘rimbush’ mesfushën, pas largimit të Marouane Fellainit në drejtim të superligës kineze.

Mbetet të shihet se cila do të jetë zgjedhja e Adrien Rabiot për të ardhmen. Barca qëndron favorite. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO