Man Utd ia ‘vjedh’ përforcimin Arsenalit

Arsenali ka zhvilluar negociata për transferimin e mbrojtësit të Villarrealit, Gabriel Paulista. Por, rivali Manchester United është duke bërë përpjekje ta sjellë në Old Trafford.

Sport

23/01/2015 08:31

Manchester United do t’ia ‘vjedh’ Arsenalit, mbrojtësin e Villarrealit, Gabriel Paulista.

Gjatë gjithë javës, londinezët kanë qenë në negociata për angazhimin e futbollistit, por edhe pse Gabriel ka pranuar të transferohet në Emirates, klubet nuk kanë gjetur pajtimin rreth dëmshpërblimit.

Kurse, tabloidi britanik “Daily Star”, raporton se United planifikon të ndërhyjë duke e sjell 24-vjeçarin në Old Trafford.

United ka para dhe lehtë mund ta aktivizojë dëmshpërblimin e tij prej 15.9 milionë funtesh. Arsenali është në kërkim të një mbrojtësi, njësoj sikurse United, dhe Gabriel është objektiv i tyre.