Man Utd gjen zëvendësuesin e Mata, i kushton 55 milionë euro – Lajmi.net
Man Utd gjen zëvendësuesin e Mata, i kushton 55 milionë euro
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 21:39, 11 February 2019
Manchester United duket se kanë gjetur zëvendësuesin e mesfushorit spanjoll, Juan Mata.

‘Djajtë e kuq’ i janë bashkuar garës me Wolverhampton për shërbimet e anëtarit të Benfica, Joao Felix, shkruan “The Sun”, transmeton lajmi.net.

Tinejxheri i Benfica ka qenë target i shumë skuadrave, pasi pati sukses të madh në sezonin e tij të parë me gjigantin e Portugalisë.

19 vjeçari po shihet si zëvendësuesi i spanjollit Mata, dhe në kampin e United ka interesim të madh për të.

Joao Felix ka shënuar shtatë gola dhe ka regjistruar 3 asistime në 16 ndeshjet e para me Benfican këtë sezon.

Ai po krahasohet edhe me legjendën e Benfica, Rui Costa dhe me Bernardo Silvan nga komentatorët portugez.

Transferimi i Felix do t’i kushtonte Manchester Unitedit afër 55 milionë euro. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO