Man Utd dhe Arsenal në ‘luftë’ për talentin nga Serie A

Mesfushori cilësor i Cagliarit, Nicolo Barella, mund të transferohet në Premierligë gjatë afatit kalimtar të janarit.

Sport

03/01/2019 14:30

Manchester United dhe Arsenal janë të vendosur që t’i shkojnë deri në fund garës për të siguruar shërbimet e 21 vjeçarit.

Barella ka treguar paraqitje të mira këtë sezon në fanellën e Cagliarit, dhe interesim për të ka shprehur edhe Inter.

Kartoni i 21 vjeçarit italian vlerësohet rreth 50 milionë euro.

Edhe pse dëshira e lojtarit është që të vazhdojë të mbetet në Serie A, interesimet nga Premierliga mund t’i ndryshojnë mendjen për të ardhmen./Lajmi.net/