Man Utd dëshiron ta marrë në huazim Pulisicin e Chelseas

Manchester United është ende shumë aktiv në tregun e transferimeve. Ndonëse akoma nuk kanë bërë ndonjë blerje “të madhe”, “Djajtë e Kuqë” janë gjithnjë në kërkim të alternativave më të mira për disa nga repartet që aktualisht po çalojnë. Së fundi, ish-kampionët anglezë kanë shprehur haptazi interesim për Christian Pulisicin e Chelseas. Lojtari po ka…

Sport

17/08/2022 12:51

Manchester United është ende shumë aktiv në tregun e transferimeve.

Ndonëse akoma nuk kanë bërë ndonjë blerje “të madhe”, “Djajtë e Kuqë” janë gjithnjë në kërkim të alternativave më të mira për disa nga repartet që aktualisht po çalojnë.

Së fundi, ish-kampionët anglezë kanë shprehur haptazi interesim për Christian Pulisicin e Chelseas.

Lojtari po ka lëndime të shpeshta, të cilat po ia pamundësojnë shkëlqimin me londinezët, transmeton lajmi.net.

Gjithsesi, Erik ten Hag është i vendosur që ta sjellë në skuadër, qoftë edhe në formë huazimi.

Ky variant është më i mundshmi dhe njëkohësisht më i pëlqyeri për drejtuesit.

Ditët në vijim do ta qartësojnë edhe më shumë këtë situatë, e cila ka mbetur pezull tash për tash. /Lajmi.net/