Të Infektuar: 1052

Të Shëruar: 820

Të Vdekur: 30

Man Utd bën ofertën e parë për mesfushorin veteran të Barcës

11:47 | 15 Maj 2019

Man Utd bën ofertën e parë për mesfushorin veteran të Barcës

‘Djajtë e Kuq’ duket se janë gati të rivalizojnë Interin për të siguruar shërbimet e Ivan Rakitic.

United ka gati ofertën e parë në drejtim të mesfushorit kroat, shkruan Mundo Deportivo, përcjell lajmi.net.

Rakitic ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2021, por transferimet e reja të Katalanasve i kanë lëkundur pozicionin atij.

Ardhja e Frenkie de Jong dhe forma e mirë e Arthur kanë detyruar 31-vjeçarin që të mendoj largimin nga Camp Nou.

United dhe Inter mbeten dy destinacionet e mundshme për finalistin e Kupës së Botës 2018. /Lajmi.net/