Man Utd – Arsenal, formacionet e mundshme

Manchester United – Arsenal është kryendeshja e javës së 15-të në Premierligë.

Sport

05/12/2018 12:53

‘Djajtë e Kuq’ po përballen me shumë probleme këtë sezon, teksa kanë dështuar të shënojnë fitore në tre ndeshjet e fundit.

Pas 14 xhirove, skuadra e Jose Mourinho renditet vetëm në vendin e tetë me 22 pikë të shënuara, dhe një rezultat negativ ndaj Arsenalit, do të ishte një hap tjetër i madh prapa.

Ndeshja mes Manchester United – Arsenal fillon nga ora 21:00, shkruan lajmi.net.

Formacionet e mundshme të kësaj ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.

Formacionet e mundshme 

Manchester United: De Gea; Dalot, Smalling, Jones, Shaw; Matic, Herrera; Lingard, Pogba, Martial; Lukaku.

Arsenal: Leno; Sokratis, Mustafi, Holding; Bellerin, Torreira, Guendouzi, Kolasinac; Ramsey, Aubameyang, Lacazette./Lajmi.net/