Man City me dy skuadra

Manchester City transferoi qendërmbrojtësin Eliaquim Mangala nga Porto. Dhe, tani skuadra nga Etihad ka futbollistë të mjaftueshëm për të kompletuar dy skuadra të fuqishme.

Sport

11/08/2014 19:23

Manchester City ka transferuar qendërmbrojtësin Eliaquim Mangala nga Porto.

Francezi është përforcimi më i ri i kampionit të Premierligës. Blerja e tij i kushtoi gjigantit nga Etihad rreth 40 milionë euro.

Me ardhjen e francezit, gjiganti anglez tani ka futbollistë të mjaftueshëm për të krijuar dy skuadra të fuqishme.

Shikoni fotografinë e bashkangjitur në këtë shkrim dhe binduni.