Man City – Bournemouth, formacionet zyrtare

Manchester City është në kërkim të ruajtjes së formës së mirë, dhe në ndeshjen e javës së 14-të të Premierligës do të kërkojë fitore ndaj Bournemouth.

Sport

01/12/2018 15:09

Sfida mes Manchester City dhe Bournemouth luhet nga ora 16:00 në ‘Etihad Stadium’.

Për Manchester Cityt, në bankën e rezervistëve është edhe portieri i Kosovës, Arijanet Muriq.

Formacionet zyrtare:

Man City: Ederson; Danilo, Otamendi, Laporte, Zinchecko; Fernandinho, Gundogan, B. Silva; Sterling, Jesus, Sane.

Bournemouth: Begovic; Francis, S. Cook, Ake, Mings, Daniels; Surman, L. Cook; Fraser, King, Wilson.

/Lajmi.net/