Malishevë: Mjeku ngacmoi seksualisht dy paciente të mitura

Një mjek që kontrollonte pacientët është arrestuar. Ai dyshohet se i ngacmoi dy të mitura.

Lajme

31/10/2014 22:42

Në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Malishevë dy të mitura nuk u ndanë të kënaqura pasi dyshuan se doktori i ngacmoi dhe e lajmëruan policinë.

Organet e rendit lidhur me këtë çështje e prangosën mjekun R.S.

Sipas policisë ai dyshohet se kishte tejkaluar autorizimet gjatë kontrollit të dy pacienteve të moshës së mitur në dy raste të veçanta.

Kjo u konfirmua për Klan Kosova edhe nga Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Malishevës, Hajdin Berisha.

Berisha tha se është hera e parë që pacientët kanë ankesa të tilla.

Lidhur me këtë ngjarje është informuar edhe prokurori i shtetit i cili ka nënshkruar vendimin për ndalimin policor të mjekut për 48 orë e më pas i njëjti do të dal para gjyqtarit të procedurës paraprake.