Makina përplaset në një turmë njerëzish në Gjermani

16:48 | 24 Shkurt 2020

Një makinë është futur në një turmë njerëzish në një karnaval në qytetin gjerman Volkmarsen, ka bërë të ditur policia.

Një Mercedes me ngjyrë argjendi u përplas në një grup njerëzish rreth orës 14:30 në kohë lokale, duke lënë paktën dhjetë persona të plagosur, sipas raportimeve të mediave lokale, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Një zëdhënës i policisë tha se shoferi është ndaluar nga policia.

Motivi dhe natyra e incidentit janë ende të paqarta.

Një numër i madh i punonjësve të urgjencës janë në vendin e ngjarjes në qytetin e vogël, i cili shtrihet në Gjermaninë perëndimore.

Incidenti ndodhi gjatë festimeve për Rosenmontag – një ditë karnaval në të gjithë vendin.