Majlinda siguron gjysmëfinalen

10:50 | 31 Tetor 2014

Majlinda në gjysmëfinale

Majlinda Kelmendi mposhti edhe italianen Odette Giuffrieda dhe u kualifikua për në gjysmëfinale të Grand Slam turneut të xhudos në Abu Dhabi.

Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Slam turneut të xhudos në Abu Dhabi.

Ajo mposhti italianen Odette Giuffrieda dhe u kualifikua tutje në kategorinë deri në 52 kilogramë.  

Majlinda, në raundin e parë nuk kishte kundërshtar, derisa në të dytin e mposhti kanadezen Ecaterina Guicia. 

Majlinda siguron gjysmëfinalen

15:22 | 24 Prill 2014

Majlinda në festë

Majlinda Kelmendi është gjysmëfinaliste e Kampionatit Evropian të xhudos. Xhudistja pejane ia doli t’i mposht pa problem kundërshtaret dhe synon ta fitojë evenimentin që po mbahet në Francë.

Majlinda Kelmendi po shkon me hapa të sigurt drejt triumfit në Kampionatin Evropian të xhudos.

Xhudistja pejane po i kalon pa problem ‘pengesat’. Ajo e kaloi rrethin e parë pa luftë, ndërsa në atë të dytë ishte më e suksesshme se rumunia Florian Alexandra Larisa.

Në rrethin e tretë, ajo e mposhti armenen Zhanna Stankevich, duke e siguruar një vend në gjysmëfinale.

Në gjysmëfinale ajo do të përballen me gjermanen Mareen Kraeh.

Akil Gjakova ndërkohë u eliminua në meçin e parë, njëjtë si Distria Krasniqi, që nuk shkoi më larg se rrethi i dytë.