I madh Kuka, ja çfarë i ka bërë Majlinda Kelmendit dhe xhudistes italiane pas finales (FOTO)

22:14 | 8 Gusht 2016

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë të Lojërave Olimpike në Rio 2016 në xhudo për kategorinë deri në 52 kilogramë.

Xhudisjta nga Kosova mundi në finale italianen, Odette Giuffrida.

Kjo arritje është historike për Majlinda Kelmendin dhe për Kosovën, pasi vjen në pjesëmarrjen e parë në Olimpiadë.

Pas ndeshjes finale, trajneri Driton Kuka ka “pajtuar” Majlinda Kelmendin dhe xhudisten italiane Giuffrida.

“Pas finales i pajtova Dy Finalistet e Lojërave Olimpike”, ka shkruar Kuka në Facebook, përcjell Lajmi.net.