Macron shpreh keqardhje për djegien e Notre Dame – Lajmi.net
Macron shpreh keqardhje për djegien e Notre Dame
Autori: Lajmi.net BotaLajme 21:08, 15 April 2019
Presidenti francez, Emmanuel Macron ka thënë se ndihet keq për incidentin e sontëm në katedralen Notre Dame në Paris.

Marcron përmes një postimi në Tëitter ka thënë se është i trishtuar që po e sheh këtë monument teksa digjet.

“Notre Dame është në flakë, ndaj dhembjen me gjithë francezët dhe katolikët si dhe të gjithë bashkëatdhetarët tanë. Jam i trishtuar teksa e shoh këtë pjesë të djegur”, ka shkruar Macron, përcjell lajmi.net.

Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet se si u përfshi kjo katedrale nga zjarri.

Ndërkohë sipas raportimeve të CNN, Notre Dame ende është duke u djegur pasi zjarri nuk po arrin të lokalizohet. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO