Macaulay Culkin: I di përmendësh rreshtat e skenarit të “Home Alone”

Macaulay Culkin ende i di rreshtat e filmit "Home Alone".

ShowBiz

01/12/2018 08:16

Macaulay Culkin merr vëmendje në televizion gjatë sezonit të Krishtlindjes me filmin “Home Alone”, shkruan lajmi.net.

Është ajo kohë e vitit kur “Home Alone”, filmi klasik i Krishtlindjeve transmetohet në kanale të ndryshme, çdo orë kur njerëzit janë në pushime.

Madje, edhe Macaulay Culkin, 38 vjeç, i cili luajti shkëlqyeshëm karakterin kryesor, Kevin McCallister, pranon që herë pas here e shikon filmin, veçanërisht kur ka një zonjë afër tij.

Ai madje di edhe rreshtat e famshëm të skenarit të këtij filmi.

Culkin ishte i ftuar tek Jimmy Fallon në “Show Tonight” të mërkuren,  tha “Është sikur po kërkoni diçka të re në TV, dhe ju jeni duke shikuar kanalet, teksa iu del “Home Alone”. Dhe reagimi juaj është: “Dua ta shoh atë”.

“Unë bëhem i njohur më shumë në këtë kohë të vitit”, shtoi ai. /Lajmi.net/

YouTube player