Të Infektuar: 57.317

Të Shëruar: 50.487

Të Vdekur: 1.447

Lumir Abdixhiku testohet pozitiv për COVID-19

13:58 | 7 Korrik 2020

Ish ministri Lumir Abdixhiku është testuar pozitiv me koronavirus.

Mish ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku ka njoftuar se ka dal pozitiv për koronavirus.

Abdixhiku e ka bërë publik lajmin ne rrjetin social Facebook. Ka thënë se është testuar edhe bashkëshortja e tij e cila është identifikuar me Covid 19.

“Sot unë dhe Albina jemi testuar pozitiv. Ndjehemi mirë dhe nuk kemi ndonjë simptomë. Jemi vetizoluar dhe po përcjellim rekomandimet e institucioneve. Kujdesi i tyre është i jashtëzakonshëm”, ka shkruar Abdixhiku. /Lajmi.net/