Lukaku me mesazh emocionues për tifozët zikaltër: Ishte shansi im i jetës, shpresoj të më kuptoni

14:38 | 15 Gusht 2021

Romelu Lukaku është transferuar tek Chelsea nga Inter për shumën e 115 milionë eurove, apo 97.5 milionë funteve, në një kontratë pesë-vjeçare.

Pas transferimit tek Chelsea, Romelu Lukaku ka dalur me një letër emocionuese, duke shpresuar se tifozët italian do të kuptojnë vendimin e tij, për të luajtur sipas tij në ekipin e ëndrrave, Chelsean.

Një mesazh dashurie për tifozët e Interit, të cilëve qendërsulmuesi belg kërkon mirëkuptim në lidhje me zgjedhjen për të ndryshuar skuadrën: “Shpresoj se e kuptoni vendimin tim për të kaluar në Chelsea. Theshtë shansi i jetës për mua dhe mendoj se në këtë moment të karrierës sime është mundësia që kam ëndërruar gjithmonë.”

Më poshtë, përmbajtja e plotë e postimit të Romelu Lukakut:

“Të dashur tifozë të Interit. Faleminderit… Faleminderit që më doni si të isha njëri prej jush. Faleminderit që më bëtë mua dhe familjen time të ndihemi si në shtëpi. Faleminderit për mbështetjen e pakushtëzuar dhe dashurinë e përditshme.

“Faleminderit që më motivuat edhe më shumë pas sezonit të parë. Kur mbërrita në Inter, menjëherë ndjeva se do të bëja mirë për këtë klub. Dashuria dhe mirëseardhja që mora në aeroportin e Malpensa ishte fillimi i një historie të bukur.

“Kam vendosur të mos ju zhgënjej kurrë sa herë që kam veshur fanellën e Interit. Kam dhënë 100% të vetes çdo ditë në çdo stërvitje, por veçanërisht në ndeshje për t’ju bërë të lumtur. Sezoni i parë përfundoi në mënyrën më të vështirë që ishte e mundur, por ju djema më dhatë forcën për të vazhduar të shtyjmë dhe ne e bëmë atë si ekip, prandaj u bëmë kampionë.

“Shpresoj se e kuptoni vendimin tim për të kaluar në Chelsea. Theshtë ishte shansi i jetës për mua dhe mendoj se në këtë moment në karrierën time është shansi që kam ëndërruar gjithmonë. Një gjë është e sigurtë, se unë do të mbetem Interist përgjithmonë sepse pa ju nuk do të isha njeriu dhe lojtari që jam sot.

Kështu që ju falënderoj nga zemra. Unë ju dua. Shumë faleminderit. Gjithmonë forca Inter. Romelu.” /Lajmi.net