Luiz: Mourinho mund ta çojë Chelsean në telashe

Mbrojtësi i PSG-s, David Luiz ka lansuar një tjetër sulm në drejtim të Jose Mourinhos, për të cilin ka thënë se mund ta çojë skuadrën e Bluve në telashe të mëdha gjatë ditës së nesërme.

Sport

10/03/2015 16:33

David Luiz ka thënë se Mourinho do t’i thotë lojtarëve që të mbrohen në takimin e nesërme, dhe një gjë e tillë mund t’i sjellë shumë telashe skuadrës angleze.

“Unë e di mënyrën sesi Jose do të përgatitet për ndeshjen e nesërme. Ai do t’i thotë lojtarëve që të jenë të kujdesshëm në mbrojtje dhe të na sulmojnë me kundërsulme”.

“Ata e dinë se ne duhet të shënojmë ndërsa ne jo. Unë e di se kjo është mënyra e tij”.

“Sidoqoftë, ata mund të jenë në telashe të mëdha, pasi duhet të mbrohen kundër lojtarëve si Ibrahimovic, Cavani dhe Lavezzi”, përfundoi Luiz deklaratën e tij për Daily Mirror.