Luis Suarez në lot, pas eliminimit të Uruguait nga Botërori

Luis Suarez mbeti duke qarë në stolin e Uruguait, ndërsa kombëtarja e tij doli nga Kupa e Botës, pavarësisht se mundi Ganën 2-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve. Uruguai arriti të shënojë fitore falë dy golave të De Arrascaeta, por që nuk mjaftuan për të kaluar fazën e grupeve. Uruguai dukej se…

Sport

02/12/2022 18:35

Luis Suarez mbeti duke qarë në stolin e Uruguait, ndërsa kombëtarja e tij doli nga Kupa e Botës, pavarësisht se mundi Ganën 2-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve.

Uruguai arriti të shënojë fitore falë dy golave të De Arrascaeta, por që nuk mjaftuan për të kaluar fazën e grupeve.

Uruguai dukej se do të kalonte në 16-shen e fundit, por një gol e vonshme nga Koreja e Jugut i mundi Portugalinë 2-1 dhe siguroi atyre fazën tjetër.

Pa këtij zhgënjimi ylli i Uruguait, Luis Suarez u shfaq duke qarë./Lajmi.net/