Loriana Kuka mposhtet në gjysmëfinale, vazhdon garën për medalje të bronztë

Loriana Kuka është mposhtur në gjysmëfinalen e Grand Slam Budapest.

Sport

25/10/2020 15:38

Xhudistja kosovare ka bërë një gabim në minutën e parë të ndeshjes me francezen Posvite, duke humbur mundësinë për medalje të artë, shkruan lajmi.net.

Loriana Kuka u mposht me IPPON nga francezja dhe tashmë kalon në fazën e repesazhit, ku do të ketë mundësi të fitojë medalje të bronztë.

Kuka garon në kategorinë -78 kilogramë në këtë turne.

Në repesazh, Kuka përballet me rusen Antonina Shmeleva. /Lajmi.net/