Lojtarët e këtij klubi e kanë fituar më së shumti Topin e Artë (FOTO)

9:36 | 11 Janar 2016

Futbollistët e Barcelonës e kanë fituar më së shumti herë Topin e Artë përgjatë historisë.

Futbollistët e Barcelonës  e kanë fituar 10 herë Topin e Artë, prej të cilëve katër janë të Lionel Messit.

Lojtarët tjerë të katalunasve të cilët janë shpallur më të mirët në botë janë, Luis Suarez, Johan Cruyff (dy herë me Barcelonën), Hristo Stoichkov, Rivaldo dhe Ronaldinho.

Pas Barçës vijnë, Juventus, Milan dhe Real Madrid me nga tetë Topa të Artë, përcjell Lajmi.net nga Sky Sports.