Të Infektuar: 3508

Të Shëruar: 1902

Të Vdekur: 75

Liverpooli solidarizohet me vrasjen e George Floyd

16:50 | 1 Qershor 2020

Skuadra e Liverpool bëri një gjest të fuqishëm në solidaritet me kampanjën ‘Jetët e njerëve të zinj kanë rëndesi’ gjatë seancës së tyre stërvitore në ‘Anfield’ të hënën.

Secili lojtar ishte në gju, derisa po u fotografonin në qendër të fushës,

Futbollistët kishin veshur fanella me ngjyra të kuqe dhe të zezë, duke u kombinuar për soldarizimin me protestat që po mbahen aktualisht në SHBA, përcjell lajmi.net.

”Uniteti është forcë”, shkruhet nga futbollistët e Të Kuqëve në rrjetet sociale.

Floyd ishte vrarë nga policia në Minesota javën e kaluar, duke shkaktuar protesta në shkallë të gjerë dhe trazirat në shumë qytete në Shtetet e Bashkuara. /Lajmi.net/