Liverpooli e pret në shtëpi Milanin, formacionet zyrtare

19:44 | 15 Shtator 2021

Duel interesant pritet mes dy gjigantëve evropian.

Liverpooli do të përballet me Milanin sonte nga ora 21:00, shkruan lajmi.net.

‘Rossonerët’ janë rikthyer në Ligën e Kampionëve pas shtatë sezonesh dhe synojnë të kthejnë lavdinë e dikurshme.

Në anën tjetër “The Reds” kërkojnë vetëm tre pikë para tifozëve në “Anfield”.

Formacioni i Liverpoolit: Alisson, Fabinho, Keita, Salah, Gomez, Henderson, Jota, Robertson, Origi, Matip, Arnold

Formacioni i Milanit: Maignan, Calabria, Bennacer, Diaz, Rebic, Leao, Hernandez, Tomori, Kjaer, Saelemakers, Kessie /Lajmi.net/