Liverpooli, City, Arsenali e Chelsea luajnë sot në Carabao Cup

Liverpooli, Manchester City dhe Arsenali do ta fillojnë sot aventurën në Carabao Cup, ndërsa Chelsea i rikthehet kësaj gare pas kualifikimit që e siguroi me fitoren ndaj Wimbledon. Chelsea e mposhti Wimbledonin 2:1 për ta siguruar 1/16-ën e kësaj gare, ndërsa sot luan me Brightonin me fillim nga ora 20:45. Ndërkaq, Liverpooli përballet sot me…

Sport

27/09/2023 09:59

Liverpooli, Manchester City dhe Arsenali do ta fillojnë sot aventurën në Carabao Cup, ndërsa Chelsea i rikthehet kësaj gare pas kualifikimit që e siguroi me fitoren ndaj Wimbledon.

Chelsea e mposhti Wimbledonin 2:1 për ta siguruar 1/16-ën e kësaj gare, ndërsa sot luan me Brightonin me fillim nga ora 20:45.

Ndërkaq, Liverpooli përballet sot me Leicester Cityn, Arsenali është mysafirë i Brentfordit, kurse ndeshja më interesante do të jetë ajo mes Newcastle United dhe Manchester Cityt.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme të Carabao Cup e gjeni më poshtë.

20:45 Aston Villa – Everton

20:45 Balckburn – Cardiff

20:45 Bournemouth – Stoke City

20:45 Brentford – Arsenal

20:45 Chelsea – Brighton

20:45 Fulham – Norwich City

20:45 Lincoln – West Ham United

20:45 Liverpool – Leicester City

21:00 Newcastle United – Manchester City