Liverpool – Tottenham, formacionet e mundshme

Tottenhami dhe Liverpooli do të përballen sonte, më fillim nga ora 20:45, në kuadër të xhiros së 36 të Premier League.

Sport

07/05/2022 10:05

Të dyja skuadrat kanë objektiva të ndryshëm sezonalë, me “Të Kuqtë” që synojnë titullin e 20 kampion në histori, ndërsa Spurs synim të vetëm e kanë futjen në top4.

Ndonëse do kohë deri në publikimin e formacioneve zyrtare, lajmi.net më poshtë jua përcjell skemat e mundshme të skuadrave për këtë supersfidë.

Liverpool: Alisson; Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson; Henderson, Fabinho, Thiago; Salah, Mane, Jota.

Tottenham: Lloris, Romero, Dier, Davies, Emerson, Bentacur, Hojbjerg, Sessegnon, Kulusevski, Kane, Son. /Lajmi.net/