Të Infektuar: 1147

Të Shëruar: 874

Të Vdekur: 30

Liverpool nuk tregon se është klub i madh, s’ia kthen paratë tifozëve të Atleticos

9:10 | 7 Prill 2020

Atletico Madrid ka rimbursuar 290 tifozë të cilët vendosën kundër udhëtimit në Liverpool për shkak të frikës së koronavirusit – pasi nikoqirët nuk pranuan të kthejnë para, sipas raportimeve.

Mysafirët fituan ndeshjen më 11 mars dhe përparuan në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve – por kishte shqetësime para ndeshjes se nuk duhej të ishte zhvilluar.

Madrid tashmë ishte në mes të krizës COVID-19 por as UEFA dhe as qeveria në Mbretërinë e Bashkuar nuk vendosën që loja të luhej pas dyerve të mbyllura, transmeton lajmi.net.

Dhe ndërsa mijëra tifozë udhëtuan nga Madridi, të tjerët ishin të shqetësuar për situatën dhe vendosën të mos shkojnë në minutën e fundit.

Si rezultat, gazeta spanjolle AS raporton Atletico tani ka vendosur të rimbursojë koston e biletave të tyre – me një çmim prej 17 mijë euro.

Raporti gjithashtu sugjeron që ndërsa Liverpooli ka marrë të ardhurat nga biletat, nuk ka pranuar t’i kthejë ato, duke detyruar Atleticon që t’i mbulojë vetë ato dhe t’i dorëzojë paratë javën e kaluar. /Lajmi.net/