Liverpool e do Candrevan

Antonio Candreva mund të jetë përforcimi i parë i Liverpoolit, pas rihapjes së afatit kalimtar në janar. Mesfushori i Lazios është objektivi kryesor i menaxherit të Reds, Brendan Rodgers.

Sport

12/09/2014 11:03

Liverpool e ka shndërruar mesfushorin e krahut të Lazios, Antonio Candreva në objektivin kryesor për transferim gjatë afatit kalimtar të janarit.

Menaxheri i Reds, Brendan Rodgers ishte mjaft i zënë gjatë verës, por do të vazhdojë të sjellë përforcime në ekip edhe në dimër.

Sipas mediave italiane, reprezentuesi italian Candreva kërkohet me ngulm nga gjiganti anglez. 27-vjeçari di të luajë edhe në rolin e numrit 10 dhe shquhet për driblime të shpejta dhe harkime të sakta.

Ai gjatë verës u kërkua nga shumë klube përfshirë Juventusin, por në fund mbeti në Olimpico.

Por, Liverpool tani duket se është favorit për transferimin e tij duke qenë i gatshëm të paguajë 23.8 milionë funte në mënyrë që ai të vjen në Anfield.