Liverpool 3 – 1 Arsenal, notat e lojtarëve

20:35 | 24 Gusht 2019

Liverpool arriti fitore bindëse në derbin e xhiros së tretë në Premierligë.

‘Të Kuqtë’ triumfuan me rezultat 3-1 ndaj Arsenalit.

Mohamed Salah ishte ylli i kësaj mbrëmje, me egjiptianin që shënoi dy gola dhe padyshim i shkon epiteti i lojtarit më të mirë të ndeshjes.

Ndërkohë, David Luiz bëri dy gabime të tmerrshme, për ta kompletuar përformancën e tij të dobët.

Më poshtë vlerësimi i plotë i të dyja skuadrave. /Lajmi.net/