LIVE: Nis seanca e Kuvendit, pritet miratimi i Ligjit për Trepçën (Video)

0:05 | 8 Tetor 2016

Ligji në leximin e parë kaloj me 82 vota pra, dhe 12 abstenime.

Deputetët e Kuvendit të Kosovës pas disa orëve vonesë janë kthyer në Kuvend për lexim të dytë të Projektligjit për Trepçën që pritet të miratohet sonte.