Lista Serbe kthehet në Kuvend (Foto)

Lista Serbe i është kthyer sot punës në Kuvendin e Kosovës me shefin e ri të Grupit Parlamentar, Sasha Millosavleviq.

Lajme

22/12/2016 10:29

Shumica e deputetëve të Listës “Srpska” kanë shkarkuar shefin e Grupit Parlamentar, Sllavko Simiq dhe në vend të tij kanë emëruar Sasha Millosavleviqin, raporton lajmi.net.

Në sallën e Kuvendit është parë edhe deputeti Sllobodan Petroviq.

Një ditë më parë lajmi.net ka paralajmëruar kthimin e Listës Serbe në punën e Kuvendit.

Pikë e rendit të ditës në seancën e sotme është shqyrtimi i Projektligjit për Buxhetin e vitit të ardhshëm. /Lajmi.net/

15682827_10154464350144232_1092703972_n

sllobodan-petroviq