Lista me emrat e 50 futbollistëve të kërkuar nga Juventus

"Tuttosport" ka publikuar emrat e plot 50 futbollistëve të kërkuar nga Juventus.

Sport

09/11/2017 09:37

“Tuttosport” ka zbuluar 50 emrat e futbollistëve të kërkuar nga Juventus.

Lista me emrat e futbollistëve të kërkuar nga Juventus dhe përqindja e mundësisë së transferimit të tyre te kampioni nga Serie A.

Caldara 100%, Spinazzola 100%, Orsolini 100%, Emre Can75%, Milinkovic-Savic 65%, Gimenez 60%, de Vrij 50%, Torreira 50%, Ricardo Pereira 50%, Ghoulam 45%, Meret 45%, Han 45%, Pellegri 35%, Salcedo 35%, Alex Telles 35%, Oblak 30%, N’Zonzi 30%, Fabinho 25%, Rakitic 25%, Fekir25%, Inaki Williams 25%, Bellerin 25%, Sidibé 25%, Strootman 20%, Rabiot20%, Barella 20%, Vrsaljko 20%, Diallo 20%, de Light 20%, Emerson Palmieri20%, Raphael Guerreiro 15%, Veltman 15%, Di Maria 10%, Meunier 10%, Koke 10%, Dolberg 10%, Kluivert 10%, Vilhena 10%, Weiser 10%, Issa Diop 10%, Strakosha 10%, Kepa 10%, Saul 5%, Diakhaby 5%, Grimaldo 5%, Upamecano 5%, Lincoln 5%, Chiesa 5%, Kroos 1%. /Lajmi.net/