Lista e Zvicrës për ndeshjet e qershorit, ftohen Xhaka, Shaqiri e Zeqiri

Reprezentacioni i Zvicrës ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e muajit qershor në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2023. Në listën prej 24 futbollistëve të ftuar, përzgjedhësi Murat Yakin ka ftuar edhe tre futbollistë shqiptarë, shkruan lajmi.net. Mesfushori Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri janë ftuar nga Zvicra për dy ndeshjet e…

Sport

31/05/2023 14:48

Reprezentacioni i Zvicrës ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e muajit qershor në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2023.

Në listën prej 24 futbollistëve të ftuar, përzgjedhësi Murat Yakin ka ftuar edhe tre futbollistë shqiptarë, shkruan lajmi.net.

Mesfushori Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri janë ftuar nga Zvicra për dy ndeshjet e muajit qershor.

Zvicra që është në Grupin I së bashku me Kosovën, më 16 qershor luan në udhëtim te Andorra.

Tri ditë më vonë “helvetikët” luajnë para shikuesve të tyre kundër Rumanisë.

LISTA E PLOTË: