Lista e Shqipërisë, me një yll të ri

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet miqësore të këtij muaji kundër Francës dhe Italisë.

Sport

08/11/2014 12:42

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet miqësore të këtij muaji kundër Francës dhe Italisë.

Në të është konfirmuar përfshirja e mbrojtësit të Baselit, Arlind Ajeti, si prurje e re në ekipin kuqezi.

Skuadra e plotë:

Portierët: Etrit Berisha, Orges Shehi Stivi Frasheri

Mbrojtësit: Debatik Curri, Mergim Mavraj, Lorik Cana, Elseid Hysaj, Ansy Agolli, Andi Lila, Ermir Lenjani, Arlind Ajeti

Mesfushorët: Taulant Xhaka, Erkys Kaçe, Armir Akrashi, Burim Kukeli Emiljano Vila, Herolind Shala, Odise Roshi, Armando Vajushi, Ledian Memushaj, Valdet Rama, Ervin Bulku, Erando Karabeci

Sulmuesit: Sokol Cikalleshi, Bekim Balaj, Hamdi Salihi, Edmond Kapllani