Lista e Kosovës për dy ‘finalet’ në Ligën e Kombeve – Lajmi.net
Lista e Kosovës për dy ‘finalet’ në Ligën e Kombeve
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KombeveSport 15:24, 9 November 2018
Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar listën e futbollistëve që do t’i grumbullojë për dy ndeshjet e fundit në kuadër të Grupit 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve kundër Maltës si mysafirë, më 17 nëntor dhe kundër Azerbajxhanit, më 20 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Për herë të parë janë ftuar portieri Arijanet Muric dhe mesfushori Mirlind Kryeziu.

Grumbullimi i futbollistëve bëhet të hënën në hotel “Emerald”, derisa stërvitja e parë mbahet të martën.

Pas katër ndeshjeve të para, Kosova kryeson në grupin e 3 në Ligën D me tetë pikë të grumbulluara./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO