Lista e Barcelonës me katër mungesa

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen e sotme kundër Villarrealit, dhe në të figurojnë katër mungesa.

Sport

04/03/2015 10:35

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen e sotme kundër Villarrealit, e vlefshme për kualifikim në finalen e Copa del Rey.

Dhe, në të nuk kanë zënë vend Marc Bartra, Claudio Bravo e Sergi Roberto.

Po ashtu, pjesë e ekipit nuk janë as dy përforcimet e reja, Douglas dhe Thomas Vermaelen, të lënduar.

Barcelona ka epërsi 3:1 nga ndeshja e parë në Camp Nou.

Lista e plotë:

Ter Stegen, Masip, Montoya, Piqué, Rakitic, Sergio, Xavi, Pedro, Iniesta,m Suarez, Messi, Neymar Jr, Rafinha, Mascherano, Jordi Alba, Adriano, Alves, Mathieu.