Liga e Kombeve: Sonte ndeshen Anglia dhe Italia

Liga e Kombeve vijon edhe sot në kuadër të ndeshjeve të treta në fazën e grupeve.

Sport

11/06/2022 10:40

Kryendeshja e kësaj mbrëmjeje do të jetë ajo në mes të Anglisë dhe Italisë, e vlefshme për grupin C, transmeton lajmi.net.

Ndeshja do të fillojë në orën 20:45 dhe do të luhet në Molineux Stadium.

Anglia vjen pas barazimit në minutat e fundit me Gjermaninë, ndërsa Italia në xhiron paraprake fitoi ndaj Hungarisë.

Në ndeshjet e tjera do të luajnë Gjermania – Hungaria, Holanda – Polonia dhe Belgjika – Uellsi. /Lajmi.net/