Liga e Kombeve: Kosova përballet me Greqinë sot

Kombëtarja e Kosovës do të jetë nikoqir i Greqisë.

Sport

05/06/2022 08:07

Në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë, sonte me fillim nga ora 20:45, Kosova e pret Greqinë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Të dy skuadrat kanë nga tri pikë pas ndeshjeve të para pasi Kosova e mposhti Qipron në udhëtim, kurse, Greqia triumfoi kundër Irlandës Veriore.

Në konferencë për media para ndeshjes, trajneri Alain Giresse dhe sulmuesi Vedat Muriqi, janë shprehur optimist për rezultat pozitiv ndaj grekëve, përcjell lajmi.net.

Por, me të njëjtën bindje kanë ardhur edhe mysafirët, pasi trajneri i tyre, Gus Poyet para mediave tha se ata kanë udhëtuar drejtë Prishtinës me qëllimin e vetëm për t’i marrin tre pikët e reja.

Kosova është e para në grupin 2 të Ligës C, aq sa ka edhe rivali i sotëm, Greqia në vendin e dytë. Kurse, Irlanda Veriore dhe Qipro janë pa asnjë pikë./Lajmi.net/