Shëndeti – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Konsumimi i boronicave, efektet çudibërëse që kanë në organizëm

Boronicat janë nga frutat më të shijshme dhe më të shëndetshme që ekzistojnë....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Si ndikon kafja në tru, stomak dhe në qarkullimin e gjakut

Kafja është pija më e dashur për të gjithë, sidomos në mëngjes....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Dy lugë çaji nga ky ushqim në ditë dhe truri juaj do të funksionojë 60% më shumë

Hulumtuesit nga Universiteti i Australisë Jugore kanë zbuluar se arrat mund të ndihmojnë rritjen e funksionit të trurit në moshë të shtyer....

21 March, 2019 Lexo më shumë

Qepa, ilaç për këto sëmundje

Ilaçet natyrale janë më të mirat kur është fjala për zgjidhjen e problemeve shëndetësore....

20 March, 2019 Lexo më shumë

5 mënyra se si ta ndërprisni pirjen e alkoolit

Specialistët e mjekësisë po këshillojnë të gjithë dijedashësit që të konsumojnë më shumë gjatë javës pije jo-alkoolike. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë

Studimi i madh: Vendosja e qumështit në kafe ose çaj lufton kancerin

Pirja e çajit ose kafesë së nxehtë mund të dyfishojë rrezikun e zhvillimit të kancerit, ka paralajmëruar hulumtimi....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Si të shmangni të vjellat dhe erën e keqe të gojës

Të vjellat mund të nxiten nga shumë shkaqe....

20 March, 2019 Lexo më shumë

A duhet ngrënë lëkura e mishit të pulës? E tregojnë ekspertët

Lëkura e pjekur e pulës është një ndër pjesët më të shijshme për shumicën nga ne....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Mos e injoroni këtë ngjyrë në sy, mund të jetë shenjë e kancerit të mushkërive

Simptomat e kancerit të mushkërive përfshijnë kollitjen e vazhdueshme, humbjen e peshës dhe dhimbje të forta gjoks....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Studiuesit në Harvard tregojnë faktorët që rrezikojnë meshkujt nga kanceri i prostatës

Rreth 230 mijë burra amerikanë janë të diagnostifikuar me kancer të prostatës në çdo vit dhe thuajse 30 mijë prej tyre vdesin nga kjo sëmundje....

19 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO