Shëndeti – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Qepa, ilaç për këto sëmundje

Ilaçet natyrale janë më të mirat kur është fjala për zgjidhjen e problemeve shëndetësore....

20 March, 2019 Lexo më shumë

5 mënyra se si ta ndërprisni pirjen e alkoolit

Specialistët e mjekësisë po këshillojnë të gjithë dijedashësit që të konsumojnë më shumë gjatë javës pije jo-alkoolike. ...

20 March, 2019 Lexo më shumë

Studimi i madh: Vendosja e qumështit në kafe ose çaj lufton kancerin

Pirja e çajit ose kafesë së nxehtë mund të dyfishojë rrezikun e zhvillimit të kancerit, ka paralajmëruar hulumtimi....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Si të shmangni të vjellat dhe erën e keqe të gojës

Të vjellat mund të nxiten nga shumë shkaqe....

20 March, 2019 Lexo më shumë

A duhet ngrënë lëkura e mishit të pulës? E tregojnë ekspertët

Lëkura e pjekur e pulës është një ndër pjesët më të shijshme për shumicën nga ne....

20 March, 2019 Lexo më shumë

Mos e injoroni këtë ngjyrë në sy, mund të jetë shenjë e kancerit të mushkërive

Simptomat e kancerit të mushkërive përfshijnë kollitjen e vazhdueshme, humbjen e peshës dhe dhimbje të forta gjoks....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Studiuesit në Harvard tregojnë faktorët që rrezikojnë meshkujt nga kanceri i prostatës

Rreth 230 mijë burra amerikanë janë të diagnostifikuar me kancer të prostatës në çdo vit dhe thuajse 30 mijë prej tyre vdesin nga kjo sëmundje....

19 March, 2019 Lexo më shumë

Dëshironi të përmirësoni të pamurit? Hani këso lloj ushqimi

Ekzistojnë disa lloje ndryshimesh që mund të bëhen për të mbajtur sytë në formën më të mirë....

17 March, 2019 Lexo më shumë

Ushqimet të cilat mund të shërojnë problemet me ereksionin

Ekzistojnë disa ushqime që mund t'iu ndihmojnë në trajtimin e mosfunksionit erektil, term mjekësor ky që strehon të gjitha problemet me ereksionin....

17 March, 2019 Lexo më shumë

Probleme me shtypjen e lartë të gjakut? Shtoni këtë përbërës në ushqime

Zbuloni se si ta ulni rrezikun e hipertensionit përmes një përbërësi në ushqimin tuaj....

17 March, 2019 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO