Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Të kesh fqinjë të mirë mund të ju ndihmojë në shëndetin e zemrës

Të jetosh në një komunitet me njerëz të mirë dhe fqinjë të shkëlqyeshëm mund të ketë shumë efekte të mira shëndetësore për zemërn tuaj, zbulon një studim i ri....

21 August, 2014 Lexo më shumë

Studim: Qytetet që flenë më së shumti

Mund të ketë ndonjë qytet që është më shumë i privuar për gjumë se sa të jetë 'qytet që kurrë nuk flenë'. Shikoni cilat janë ato qytete që privohen me më së shumti gjumë....

20 August, 2014 Lexo më shumë

Corona përmban copa të xhamit në birrë

Copa të xhamit janë gjetur në 1% të shisheve të kësaj birre, sipas Constellation Brands, e cila e importon birrën meksikane....

20 August, 2014 Lexo më shumë

Ministri pranon sfidën dhe laget me ujë të ftohtë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi, pranoi sfidën ALS Ice Bucket Challenge e cila ka për qëllim ngritjen e vetëdijës për këtë sëmundje....

20 August, 2014 Lexo më shumë

Zgjohu dhe ec, nëse dëshiron të jesh më i shëndetshëm

Ecja është një veprim esencial që duhet ta bëni çdo ditë. Ajo ju bën që të jeni më të shëndetshëm dhe të keni më pak probleme me trupin tuaj....

19 August, 2014 Lexo më shumë

Kikiriuku zvogëlon rrezikun nga sulmet në tru dhe zemër

Është zbuluar se kikiriku zvogëlon rrezikun nga sulmi ne tru dhe ne zemër, andaj duhet ta fusni ne listën e ushqimit por në masë normale....

18 August, 2014 Lexo më shumë

Malet ju ndihmojnë të jetoni një jetë më të shëndetshme

Libri "Malet janë duke më thirrur dhe unë duhet të shkoj" i natyralistit John Muir, tregon për kohën e tij të kaluar në male dhe se si malet bënë që ai të ketë një jetë të lumtur dhe të shëndetshme....

18 August, 2014 Lexo më shumë

Vetitë shëruese të mollës

Kanë thënë të moçmit: “Një mollë në ditë , mban mjekun larg”. Sa e vërtetë mund të jetë kjo shprehje sipas jush?...

17 August, 2014 Lexo më shumë

Luleshtrydhet ilaç kundër anemisë

Të gjithë të sëmurët anemikë, duhet të konsumojnë ushqime të pasura me hekur si: mish, peshk, perime, fruta, etj....

17 August, 2014 Lexo më shumë

Pagjumësia favorizon celulitin

Nëse jeni i stresuar ose pagjumë me shumë gjasa do të keni probleme më tepër me celulitin. Një mënyrë e mirë për të zhdukur celulitin përfundimisht është të ushtrohemi!...

16 August, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO