Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Patëllxhani kundër kancerit të lëkurës

Banorët e Australisë, me anë të kësaj fitokimikalie, me dhjetra vite bëjnë shërimin e kancerit të lëkurës në këtë mënyrë....

11 July, 2015 Lexo më shumë

Mënyra më e mirë për t’i pastruar mushkëritë nga duhani

Pa marrë parasysh se sa janë të vetëdijshëm njerëzit për përbërësit e dëmshëm që gjenden në cigare dhe se ata janë shkaku kryesor i kancerit të mushkërive, ata prapë nuk e lënë duhanin....

11 July, 2015 Lexo më shumë

Si ju mbron mjekra?

Imazhin, të cilin e promovonin hipsterët njëzetvjeçarë duket se e kanë pranuar edhe brezat e etërve të tyre....

11 July, 2015 Lexo më shumë

Mos pini kafe kur është shumë nxehtë

Edhe pse në shikim të parë duket se një filxhan kafeje, e cila ka fuqinë që të na e ngrisë presionin, mund të jetë preventivë e shkëlqyeshme kundër të nxehtit përvëlues, kjo nuk është ashtu....

11 July, 2015 Lexo më shumë

A është e dëmshme ngjyrosja e flokëve?

Një e treta e femrave mbi moshën 18 vjeç dhe shumica e meshkujve, veçanërisht mbi të 40-at, përdorin rregullisht ngjyrën e flokëve dhe është pjesë përbërëse e shumë femrave që nga u shfaq, për më shumë se 30 vite....

10 July, 2015 Lexo më shumë

Shkencëtarët kanë shpikur një oriz të ri “për të ushqyer botën”

Shkencëtarët e bioteknologjisë pretendojnë se kanë arritur të krijojnë “orizin e shenjtë” edhe njëherë, duke manipuluar me gjenet e orizit për të krijuar kështu kokrra më të gjata, më të mira në shije dhe që gatuhen më shpejtë....

10 July, 2015 Lexo më shumë

Pija që ndalon gërhitjen

Pas një dite të gjatë në punë, e gjitha çfarë mendojmë pasi të shkojmë në shtëpi është të hamë dhe të shkojmë menjëherë në shtrat për të fjetur....

10 July, 2015 Lexo më shumë

Mos përtypni çamçakëz më tepër se 10 minuta

Një stomatolog nga Londra, Dr Uchenna Okoye ka dhënë një këshillë në lidhje me faktin se sa gjatë duhet të përtypim çamçakëzin dhe si....

10 July, 2015 Lexo më shumë

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse ecni zbathur 5 minuta për çdo ditë

Gjatë verës, shumica prej nesh dëshirojmë të jemi në një linjë me natyrën. Qoftë nëse është duke ecur, vrapuar, bërë kamping apo duke shkuar në pishina, ju gjithmonë duhet të kërkoni një mënyrë për të qenë aktiv gjatë kësaj stine....

9 July, 2015 Lexo më shumë

Shkencëtarët më në fund e pranojnë se kanabisi vret qelizat e kancerit

Qeveria amerikane është habitur nga rezultatet e marihuanës në aftësinë e saj për të luftuar kancerin, dhe janë duke menduar që ta ndryshojnë mënyrën se si do ta trajtojnë këtë drogë tani e tutje....

9 July, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO